Jak działamy?


Wyprawka1
Nasza wyprawka dla niemowląt

Gdyńskie placówki MOPS diagnozują potrzeby i kierują do nas potrzebujące matki i rodziny po pomoc. Skierowanie z MOPS nie jest niezbędne do udzielenia pomocy przez Stowarzyszenie.

Matki zgłaszające się do nas otrzymują pomoc rzeczową w postaci artykułów dla dzieci w postaci mleka dla niemowląt, pieluch, środków pielęgnacji niemowląt, żywności, leków oraz innych artykułów niezbędnych dla rodziny, które są przekazywane w czasie dyżurów raz na 2 tygodnie, w sytuacji trudnej raz na tydzień.

Dzięki sponsorom, a także współpracy ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Ludzkiego Życia nasze przyszłe mamy otrzymują wyprawki dla noworodków zawierające niezbędne artykuły dla mającego narodzić się dziecka.

Dysponujemy darami od mieszkańców Gdyni w postaci wózków, łóżeczek, wanienek, nosidełek, zabawek, ubranek itd., które są przekazywane potrzebującym

Matka każdorazowo podejmuje rozmowę z pedagogiem specjalistą od resocjalizacji, nauczycielem naturalnego planowania rodziny. Psycholog jest umawiany indywidualne na spotkanie z potrzebującymi. Pielęgniarka pediatryczna jest do dyspozycji matek w każdą środę na dyżurze.

Dzieci towarzyszące rodzicom otrzymują drobne słodycze i zabawki. Wolontariusze na dyżurach udzielają informacji na temat uprawnień, zasiłków i świadczeń przysługujących rodzinom

Nasi beneficjenci potrzebują przede wszystkim tego, by zauważyć w nich ludzi, żeby z nimi porozmawiać. To jest pierwszy krok, by daną osobę z trudnej sytuacji trwale wyciągnąć. Z naszego doświadczenia wynika, że matki i rodziny korzystające z naszego wsparcia budują poczucie własnej wartoœści, co sprzyja wychodzeniu naprzeciw wyzwaniom, podejmowaniu wysiłków i osiąganiu celów, co wtórnie dowartoœściowuje naszych podopiecznych. Wyższa samoocena poprawia pewnoœść siebie, asertywnoœść i otwieranie się na zmiany, co przekłada się na poprawę funkcjonowania rodziny, sukces zawodowy i materialny.